Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tygr ussurijský

Úvod

250px-siberiantiger002.jpg1.kapitola- v první kapitole vás seznámím s Tygrem a popíšu vám jeho chování ve volné přírodě.

2.kapitola- Anatomie Tygříka.

3.kapitola- Tygr a domov

 

 

 Tygr ussurijský ve volné přírodě

(Pektu) na pomezí Mandžuska a Koreje jich ještě žije asi 20 kusů.Tajga, husté porosty okolo řek a jezer, listnatý, smíšený i jehličnatý les. K životu potřebuje velké území člověkem nedotčené krajiny.Tygr ussurijský žije v doupěti v jeskyni či pod vývratem stromu, odkud podniká za dne i za soumraku po pravidelných stezkách výpravy za kořistí. Rádi plavou a přeplavou široké řeky nebo mořské úžiny. Asi z 85 % se živí jelení zvěří a divokými prasaty, loví také goraly, v případě nutnosti i menší savce, jako jsou zajícovci, nepohrdne ani rybami. Troufne si i na medvěda. Větší kořist si tygr ukrývá a opět se k ní vrací.Tygr ussurijský žil původně na rozsáhlém území mezi Bajkalem a pobřežím Tichého oceánu, v současnosti žije takřka výhradně na omezeném území východního Ruska v blízkosti Ussuri, přítoku řeky Amur v Přímořském a Chabarovském kraji. Tuto oblast sdílí s levhartem mandžuským (Panthera pardus orientalis) a oba tyto druhy jsou přísně chráněny. Asi 10 % tygrů ussurijských žije v Číně. Populace těchto tygrů čítala v roce 1992 v horách Sichote-Aliň 250 kusů a do roku 2004 vzrostla na 350 kusů. Odhaduje se, že v pohoří Čching-paj 

Anatomie Tygříka ussurijského 

Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Třída: savci (Mammalia)
Řád: šelmy (Carnivora)
Čeleď: kočkovití (Felidae)
Podčeleď: velké kočky (Pantherinae)
Rod: Panthera
Druh: tygr džunglový (Panthera tigris)
hmotnost: 100 - 300 kg
délka těla: 200 - 280 cm
délka ocasu: 40 - 50 cm
výška v kohoutku: 1,10 - 1,25 m

 Tygr ussurijský u nás doma

 Bylo nebylo spíš asi bylo, že  ředitel měl pod školou miliardy rachejtlí a ohňostrojů. Nikdo o jeho tajemství nikdy neslyšel až přišel do školy tajemný učitel  našel tajný vchod pod školu. Pod školou byla tma jako v pytli, ale učitel měl u sebe zapalovač a posvítil si s ním, ale to byla chyba odpáliĺi se uplně všechny rachejtle, petardy, ohňostroje a tento výbuch přemístil naši školu až do daleké číny do krajiny kde byla jen zvěř. Po konci vyučování jsme vyšli ven a nevěřili jsme svým vlastním očím. Viděli jsme tu hodně zvířat, ale nejvíce tu bylo Tygrů ussurijských. Nejdřív jsme se jich báli, ale pak byli kamarádští. Začali jsme je chovat u nás ve škole a vytvořili jsme pro ně třídu abychom spolu mohli chodit do školy. A takhle jsme s nimi žili, ale abych neříkal jen samé pozitivní zprávy tak ten zvídavý učitel to málem nepřežil a ještě ke všemu dostal padáka.

Použité Zdroje

cs.wikipedia.org/wiki/Tygr_ussurijsk%C3%BD

Myšlenky :)

Autor- Tomáš Březina